+90 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Kanada Dil Okulları
Kanada dil okullarında, Kanada Eğitim Rehberi ayrıcalığı ile kayıt olun. Size özel fırsatlardan yararlanın. Detaylı bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Ontario’da Eğitim

Ontario’da Eğitim

Ontario, Kanada’nın en iyi birkaç üniversitesi ve yüksekokuluna ev sahipliği yapar. Kanada’nın yeni göçmenlerinin yarısından fazlası bu eyalete yerleşmiştir ve ülke nüfusunun yaklaşık %40’ı Ontario’da yaşamaktadır.

Eğitim Almak, Yaşamak ve Çalışmak İçin Mükemmel Bir Yer

Uluslararası öğrencilere sunduğu dünya standartlarındaki eğitim ve birinci sınıf deneyim ile bu eyalet, birçok insanın ilk tercihi haline gelmiştir. Popülerliğine rağmen hala neden Ontario’da eğitim almalıyım diye düşünebilirsiniz.

Neden Ontario’da Eğitim

İş yüksek öğrenim kurumu seçimine geldiğinde önünüzdeki seçenekler karşısında şaşıracaksınız, Kanada’nın en iyi üniversitelerinin %30’u Ontario’dadır. Ontario’da bulunan dünyaca tanınmış üniversiteler arasında; University of Toronto, Queen’s University, The University of Western Ontario ve McMaster University yer alır. Bu üniversitelerin birçoğu araştırma ve icatta dünya liderleridir.

Ontario üniversiteleri ve yüksekokullarından edinilen dereceler, diplomalar ve sertifikalar; dünyaca tanınır; ve öğrencilere Kanada’da ve yurt dışında rekabetçi bir boyut kazandırır.

Kanada, üniversite ve yüksekokulda tam zamanlı eğitim gören öğrencilere kampüs dışında çalışma izni sunmanın yanında, iş alanında sınırlaması olmayan mezuniyet sonrası çalışma izinleri de sunar. Böylece çok değerli Kanada iş deneyimini edinebilirsiniz ve özellikle Ontario’da bulunan doldurulmayı bekleyen iş pozisyonlarını kapabilirsiniz.

Kanada’da Ontario, %96’lık oranıyla iki sene içinde yeni mezunlara işe yerleştirme konusunda en yüksek orana sahiptir. Bu oran British Columbia’nın ve Quebec’in mezun işe yerleştirme oranlarından yüksektir.

Ontario, ülkenin finans merkezine (Toronto), yasama başkentine (Ottawa) ve 1100 çok-uluslu şirketine ev sahipliği yapar. Bu hareketli ekonomik manzara, size üniversiteden mezun olur olmaz sınırsız miktarda kariyer fırsatı sunmaktadır.

Ontario eyaleti, New York, Boston ve Washington D.C. gibi belli başlı ABD şehirlerine çok yakındır ve size çok çeşitli staj, öğrenci değişim, yüksek lisans eğitimleri ve iş bulma imkanları sunar. Bu fırsatlar sizin kişisel ve kariyer gelişiminizi güçlendirir.

Ontario, OUAC (Ontario Üniversite Başvuru Merkezi) adında, merkezi olarak yönetilen, stressiz online başvuru sistemi sunar.http://www.ouac.on.ca/.Diğer eyaletlerde, her üniversiteye ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekir ki bu da hem zaman hem de para kaybı demektir.

Ontario Kuzey Amerika’nın en güvenli yerlerinden birisidir. Kanada İstatistiklerine (2009) göre Ontario, ülkenin en düşük suç oranına sahip eyaletidir. Yalnızca 10 Amerikan eyaleti (Idaho, Hawaii, Alaska, Nebraska ve Montana dahil olmak üzere) daha düşük suç oranına sahiptir, ne var ki onların nüfusları da Ontario’nun nüfusundan %10 daha düşüktür. Bu etkileyici rakamlar Ontario’yu güvenliğinizden endişe etmeden eğitim görebileceğiniz ve yaşayabileceğiniz bir yer haline getirmektedir.

Ontario hareketli bir kültürel atmosfere sahiptir ve çeşitliliği kutlar; bu da kültürel birleşmeyi ve değişimi teşvik ederek, sizler gibi uluslararası öğrencilerin ileri bir dünya görüşüne sahip birer kültür elçileri olmalarını sağlar.

11 Şubat 2018
114 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN