+90 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Kanada Dil Okulları
Kanada dil okullarında, Kanada Eğitim Rehberi ayrıcalığı ile kayıt olun. Size özel fırsatlardan yararlanın. Detaylı bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Neden Kanada’da Eğitim ?

Neden Kanada’da Eğitim ?

Dil öğrenmek isteyen öğrencilerin dünyada ziyaret ettikleri ve öğrenim gördükleri en popüler ülkelerden biri Kanada’dır. Özellikle dil eğitimi programlarıyla bu ülkeyi ziyaret eden öğrenciler hayranlıklarını ifade etmektedirler.

Neden Kanada’da Eğitim?

Üniversite veya akademik kariyer eğitimi için rahatlıkla tercih edilebilecek bir ülke olan Kanada, üniversitelerine Yüksek Öğretim Kurulu tarafından da denklik verilen bir ülkedir. Neden Kanada’da Eğitim sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Amerika ile birlikte çalışmak veya eğitim görmek için sürekli vize arayışlarına girilen Kanada’da özel girişimcilerin açtığı üniversiteler ile devlete ait üniversitelerin kaliteleri hemen hemen aynı. Bu da başlı başına bir tercih sebebidir.

Toronto Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler genellikle İngilizce dilinde eğitim alırken, ülkenin büyük bir kesiminde eski sömürge tarihinden ötürü Fransızca ve İngilizce birlikte hakimdir. Resmi dil olarak da bu iki dili görebilirsinizYabancı dil öğrenimi için de hangisini tercih ederseniz edin Kanada, bu açıdan da lider ülkelerden biridir.

Kanada’ya dil okuluna yada üniversite eğitimine giden öğrenciler tercihlerine göre Kanadalı öğrencilerin evlerinde de kalabilirler veya onlar için ayrılmış pansiyonlarda da dil öğrenimleri boyunca ikamet edebilirler. Sadece dil veya üniversite öğrenimi için değil, ortaöğretimde de tercih edilebilen bir ülkedir Kanada. Türkiye ile yapılan eğitim birlikteliği anlaşmalarına göre Kanada’da lise başlangıcında eğitim görülürse ve ülkeye dönülürse, Milli Eğitim Bakanlığımız öğrencilere yıl kaybettirmeden bir üst sınıftan eğitimlerine devam etme şansı tanımaktadırlar.

Neden Kanada’da Eğitim görmeliyim diye bir soru aklınıza takılıyorsa, herhalde verilecek en güzel cevaplardan biri de üniversite, master yada doktora sonrasında Kanada’da çalışma hakkı elde edebilmeniz olacaktır. Ülkemiz gibi Kanada üniversitelerinde de yüksek lisans öğrenimi için TOEFL, IELTS  ya da aynı denklikte dil sınavlarını başarıyla geçmek gerekiyor. Sadece yüksek lisan için değil lisans için de TOEFL veya IELTS’den başarılşı bir skor almanız gerekmektedir.

Refah düzeyinin yüksek olması, barınma, ulaşım veya eğitim giderlerinin üst düzeydeki diğer ülkelerden daha cazip olması Neden Kanada’da Eğitim almalıyım sorusuna yine en güzel cevaplarından biridir.

11 Şubat 2018
131 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN