+90 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Kanada Dil Okulları
Kanada dil okullarında, Kanada Eğitim Rehberi ayrıcalığı ile kayıt olun. Size özel fırsatlardan yararlanın. Detaylı bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Kanada’da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da nasıl eğitim alabiliriim ?, Kanada Vizesi nasıl alınır ? , Kanada’da eğitim alırken çalışabilir miyim ? Kanada’da eğitim almayı planlıyorsanız mutlaka bu sayfayı dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

Kanada’da Eğitim hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

Kanada’da eğitim almak için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Kanada’da Uluslararası öğrenci statüsünde yasal bir eğitim almak istiyorsanız Kanada devletinden öğrenci izni edinmelisiniz. Bu izni sağlamak için şunları sırasıyla yapmalısınız

  • Kanada’da bir öğrenim kurumuna başvuruda bulunup kabul mektubu edinmek ( örnek : ILAC, Eurocentres, LSI yada üniversite ve College …vb gibi )
  • Kabul mektubu, öğrenci izni başvuru formları ve sizden talep edilecek diğer vize evraklarını toparlayarak size en yakın Kanada vize ofisine teslim etmek
  • Sizden istenmesi halinde diğer ek talepleri ( sağlık, sigorta vb ) yerine getirmek
  • Bu prosesin neticesinde dosyanız kabul edilirse Kanada’da yasal olarak eğitim alabilmenizi sağlayacak öğrenci vizesine sahip olabilirsiniz.

Not: Bu prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız tamamen ücretsiz ve yasal olarak bizden Kanada yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilir ve kanada dil okulu ücretlerini inceleyebilrisiniz. TIKLAYINIZ
–  Öğrenci izni başvurumu nasıl yapılır ?

Öğrenci izni başvurunuzu online olarak ya da ilgili vize ofisine form ve kanada vize evraklarınızı VAC ofisleri aracılığıyla göndererek yapabilirsiniz.

–  Kanada’da 6 aydan daha az süre eğitim için de kanada öğrenci izni almam gerekiyor mu ?

Hayır. Eğer öğrenim süreniz 6 aydan kısa ise kanada ziyaretçi vizesi edinerek Kanada’da eğitim alabilirsiniz. Bununla beraber 6 aydan sonra eğitiminize devam etme ihtimaliniz varsa ilk etapta öğrenci izni başvurusu yapmanız gerekir. Çünkü Kanada’ya giriş yaptıktan sonra Kanada içinden öğrenci izni başvurusu yapamazsınız. Başvurunuzu Kanada dışındaki ilgili bir vize ofisine göndermeniz gerekir.

–  Kanada’ya giriş yaptıktan sonra öğrenci iznimi yenileyebilir miyim?

Evet. Mevcut öğrenci izninizin süresi dolmadan önce Kanada’daki ilgili vize ofisine ya da online olarak öğrenci izni yenileme başvurusu yapmalısınız. Yeni öğrenci izniniz düzenlenene kadar mevcut öğrenci izninizin süresi dolsa bile eğitiminize devam edebilirsiniz.

–  Kanada’da okulumu ya da bölümümü değiştirirsem öğrenci iznimi yenilemek zorunda mıyım?

Eğitim seviyeniz aynı kaldığı sürece mevcut öğrenci izninizle başka bir okulda ya da bölümde eğitiminize devam edebilirsiniz.

–  Kanada’da öğrenci iznimin süresi dolduktan sonra öğrenci izni yenileme başvurusu yapabilir miyim?

Evet. Mevcut öğrenci izninizin dolmasını takip eden 90 gün içinde öğrenci izni yenileme başvurusu yapabilirsiniz. Fakat yenileme başvurusu ile beraber statü restorasyon başvurusunda bulunmalı ve her iki başvuru için de işlem ücretlerini ödemelisiniz.

–  Kanada’da eğitimime devam ederken çalışabilir miyim?

Evet. Kriterleri sağlayan bir okulda (designated learning institution) en az 6 aylık tam-zamanlı akademik ya da mesleki bir alanda bir sertifika/diploma/degree eğitimi alıyorsanız, sahip olduğunuz öğrenci izni sayesinde eğitiminizin ilk gününden itibaren okul döneminde haftada max 20 saat, tatil dönemlerinde ise tam-zamanlı olarak dilediğiniz işte çalışabilirsiniz. Bunun için ayrıca bir çalışma izni edinmeniz gerekmemektedir.

–  Kanada’da eğitimimi tamamladıktan sonra çalışabilir miyim?

Evet. Kriterleri sağlayan bir okulda (designated learning institution) en az 8 aylık tam-zamanlı akademik ya da mesleki bir alanda bir sertifika/diploma/degree eğitimi alıyorsanız, mezun olduktan sonra edineceğiniz Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (Post-Graduate Work Permit-PGWP) ile dilediğiniz işte çalışabilirsiniz. Eğitim süreniz 2 yıldan kısaysa mezuniyet sonrası çalışma izninizin süresi eğitim süreniz kadar, 2 yıldan uzunsa mezuniyet sonrası çalışma izninizin süresi 3 yıl olacaktır. PGWP bir defaya mahsus olarak verilir, uzatılamaz ya da yenilenemez.

–  Kanada’da dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?

Hayır. Kanada’da dil eğitimi alan kişilerin, eğitim süresi ne olursa olsun, kesinlikle yasal olarak çalışma hakkı yoktur. Sadece : Kanada dil eğitimi, kriterleri sağlayan bir okulda (designated learning institution) en az 6 aylık tam-zamanlı akademik ya da mesleki bir alanda bir sertifika/diploma/degree eğitim programının ön kabul koşulu olarak ve sertifika/diploma/degree programını alacağınız okulda alıyorsanız, dil eğitimi gördüğünüz süre içinde de çalışmanız mümkün olacaktır. Kanada’da yasal olmayacak bir çalışma içine girmemenizi tavsiye ederiz.

–  Kanada’da çalışma izni edindiğimde eşim ve çocuklarım Kanada’da eğitim alabilirler mi?

Evet. Eğer eşiniz 6 aydan daha uzun süreli bir eğitim programına katılmak istiyorsa Kanada’daki ilgili vize ofisine öğrenci izni başvurusu yapmalıdır. Eğer çocuğunuz reşit olmamışsa (Kanada’da reşit olma yaşı eyaletten eyalete değişiklik gösterir) ve lise ve öncesi eğitime devam edecekse öğrenci izni edinme mecburiyeti yoktur. Reşit olmuş ve lise sonrası eğitime devam edecek çocukların öğrenci izni edinmesi gerekir.

–  Kanada’ya giriş yaptıktan sonra Kanada içinden öğrenci iznimi çalışma iznine çevirebilir miyim?

Evet. Başvuracağınız çalışma izni türüne uygun olarak gerekli şartları yerine getirmeniz halinde Kanada’daki ilgili vize ofisine ya da online olarak çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz.

–  Kanada’ya giriş yaptıktan sonra Kanada içinden çalışma iznimi öğrenci iznine çevirebilir miyim?

Evet. Öğrenci izni başvurusu yapmak için gerekli şartları yerine getirmeniz halinde Kanada’daki ilgili vize ofisine ya da online olarak öğrenci izni başvurusu yapabilirsiniz.

–  Kanada’ya giriş yaptıktan sonra Kanada içinden ziyaretçi vizemi öğrenci iznine çevirebilir miyim?

Hayır. Kanada’ya ziyaretçi vizesi ile girdikten sonra öğrenci izni edinebilmek için öğrenci izni başvuru dosyanızı ya vatandaşı olduğunuz ülkeye hizmet veren vize ofisine ya da ABD’deki en yakın vize ofisine göndermeniz gerekir. İşlem sırasında mülakat talep edilirse, dosyayı gönderdiğiniz vize ofisine gitmeniz ve bunun için de ABD giriş vizeniz olması gerekecektir.

Kanada’da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

11 Şubat 2018
222 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN