+90 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Kanada Dil Okulları
Kanada dil okullarında, Kanada Eğitim Rehberi ayrıcalığı ile kayıt olun. Size özel fırsatlardan yararlanın. Detaylı bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Kanada Eğitim Ücretleri

Kanada Eğitim Ücretleri

Kanada Eğitim Ücretleri ülkenin her bölgesinde standart değildir. Üniversite veya kolej yerleşkelerinin bulunduğu alana göre farklı farklı ücretlendirmeler ile karşılaşabilirsiniz.

Devlet üniversitelerinde aradığını bulamayan veya ülkemizden farklı bir ülkede eğitim görüp, yabancı dilini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri için çok uygun şartlara sahip olan Kanada, ülkemizdeki özel girişim kapsamındaki üniversiteler ile neredeyse aynı ücretlerin olduğu üniversitelere sahiptir. Akademik eğitimin yanı sıra staj imkanlarının da çok iyi olduğu Kanada’da alınacak eğitim sonucunda başta o ülke olmak üzere, Avrupa veya Dünya’nın hemen tüm ülkelerinde çalışabilecek nitelikleri kazanacaksınız. Peki Kanada Eğitim Ücretleri konusunda nasıl bir politika izliyor?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Türkiye’deki üniversitelerde bulunan her bölüm Kanada’daki üniversitelerde de mevcut. Fakültelere kaydınızı yaptırmak istemezseniz, ön hazırlık mahiyetinde, öğrenim süresi iki yıl olan kolejlere de kayıt yaptırabilirsiniz. Daha sonra fakültelerin üçüncü sınıfından devam etmek üzere geçiş yapılabilmektedir. Bu yol ekonomik olarak daha uygun olduğu için özellikle yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yola başvuran Kanadalı üniversite öğrencisi sayısı azdır çünkü bu üniversitelerin ücretleri Kanada vatandaşları için zaten yabancı öğrencilere oranlar oldukça düşüktür.

Kanada Eğitim Ücretleri ülkenin her bölgesinde standart değildir. Üniversite veya kolej yerleşkelerinin bulunduğu alana göre farklı farklı ücretlendirmeler ile karşılaşabilirsiniz. Ancak değişik bölgelerin ücretleri göz önüne alındığında bir öğrencinin kayıt yaptırabilmesi için ortaya çıkan ortalama ücretin yaklaşık 7500 Kanada Doları olduğunu bilmelisiniz. Bu bölgeye göre artabilir de düşebilir de.

Tabi Kanada Eğitim Ücretleri denildiğinde akla sadece üniversitelere ödenen ücret gelmemelidir. Zira bir yabancı öğrencinin Kanada’ya gidip üniversiteye kaydolmasının yanı sıra konaklama, ulaşım, yemek ve sağlık için de belirli bir miktar para harcaması gerektiği bilinmelidir. Tüm bunlar göz önüne alındığında, bir öğrencinin 8 veya 9 aylık yurt konaklama ücreti 6 bin Kanada Doları civarındadır. Bunun yanı sıra ulaşıma yıllık olarak ortalama 400 Kanada Doları harcanmaktadır. Sosyal yaşantının gerektirdiği dışarıda yemek yeme veya sinema-tiyatro gibi aktivitelerle birlikte düşünüldüğünde konaklamanın da dahil olduğu bir hesapta, bir öğrenci için harcanacak yıllık gider 17 bin Kanada Doları olarak tasarlanmalıdır. Bu miktar eğer öğrenci başka bir öğrencinin ailesinin yanında kalırsa, arkadaşlar ile ortak olarak bir ev tutarsa düşebilmektedir.

11 Şubat 2018
120 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN