+90 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Kanada Dil Okulları
Kanada dil okullarında, Kanada Eğitim Rehberi ayrıcalığı ile kayıt olun. Size özel fırsatlardan yararlanın. Detaylı bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Kanada Eğitim Sistemi

Kanada Eğitim Sistemi

Üniversiteler

Kanada’da ülke genelinde çok sayıda üniversite ve üniversite kolejleri eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kanada üniversiteleri, kaliteli eğitimleri ve araştırmaları açısından dünyaca ünlüdür ve uluslararası alanda kabul görmektedirler. Üniversitelerin önemli bir çoğunluğu devlet üniversiteleridir.Kanada üniversiteleri, bulundukları bölge ve herhangi bir bilim dalı ayrımı olmaksızın yüksek kalitede eğitim vermeleri dolayısıyla dünya sıralamalarında en üstlerde yer almaktadırlar.

Kanada üniversiteleri, birbirinden farklı bilim dallarında lisans ğitiminden doktoraya kadar tüm alanlarda diploma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca çok çeşitli sertifika programları ve profesyonel amaçlı programlar da mevcuttur. Üniversitelerin eğitim ücretleri, bölgelere ve eğitim dalına göre farklılık göstermektedir. Dönem olarak, eğitim genelde Eylül ve Mayıs arasındadır ama bazı üniversitelerde 3 dönemli eğitim de uygulanmaktadır. Üniversiteye kabul için genel herhangi bir giriş sınavı uygulaması yoktur.

Her üniversite kendi kabul şartlarını belirler ve her başvuruyu ayrı bir şekilde değerlendirir. Kanada’nın resmi olarak İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 dili vardır. İngilizce eğitim veren bir üniversitenin programına kabul edilebilmek için TOEFL veya IELTS gibi uluslarası dil sınavlarından yeterli puan almak zorunluluğu vardır.Her üniversitenin TOEFL kabul puanı farklı olabilir. Fransızca eğitim, için herhangi bir standart dil testi uygulaması yoktur. Başvuruyu yaptığınız üniversitenin düzenlendiği sınava girmek zorunluluğu vardır.

Kanada Üniversite ve Kolejleri

Kanada yüksek öğreniminin önemli bir parçasıda üniversite-kolejleridir. Üniversite-kolejler akademik yoğunlukta eğitim verdikleri gibi, ağırlıklı olarak uygulama ve pratiğe yöneliktir.Temel olarak üniversite, Kolej diploma ve sertifıka programları sunmaktadırlar.

Üniversite-Kolejleri güçlü bir şekilde yapılanmış uygulamalı ve akademik programları ile eğitim siste minin tamamlayıcı bir unsurudur.Öğrencilere verdikleri geniş hizmetleri,kalabalık olmayan sınıfları ve çok çeşitli kampüs aktiviteleri ile üniversite kolejleri eğitim sektöründe önemli bir yere sahiptir. Bu okullar diploma ve üniversiteye transfer olma imkanıda sunmaktadır.

Kolejler ve Teknik Enstitüler

Bu eğitim kuruluşlarının temel fonksiyonu sanayi , endüstri ve kamu sektörlerine istihdam sağlamaktır. Bunun yanında mesleki eğitim almak isteyen orta öğretim mezunları, iş arayan üniversite me zunları ve yetişkinler için alternatif öğrenim imkanı sağlar. 2-3 yıllık spesifik ve meslek eğitim tabanlı programlar sunarlar.Önemli sayıda üniversite me zunu da bu tür kolejleri, mesleki bilgi ve becerile rini geliştirmek amacıyla tercih etmektedir.

Bir çok alanda eğitim veren bu kurumların sunduğu programlardan bazıları örnek olarak informasyon teknolojıleri, madencilik,turizm, sağlık,uygulamalı sanatlar, sosyal hizmetler, ve üniversiteye hazır lık kursları verilebilir. Bu enstitülerin çoğu dünya standartlarında ISO kalite belgesine sahiptir.

Devlet okulları

Kanada’da devlet okulları bölgesel düzeyde seçilen kurullar tarafından düzenlenmekte ve denetlenmektedir. Bir çok devlet okulu yabancı öğrenci kabul etmektedir. Karma ve tam gün olarak eğitim yapılmaktadır.

Okulların geneli laik sistemde eğitim verir ancak bazı okullarda dini eğitim de verilmektedir.Yabancı öğrenci kabul şartları bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Eğitim süresi genelde İlk – Orta – Lise olmak üzere 12 senedir.

Özel okullar

Özel okullar bulundukları bölgenin eğitim bakanlıklarına bağlı olarak faaliyet göstermektedirler. Eğitim bakanlıklarının uyguladığı program ve standartlara göre eğitim hizmeti verirler. Okullardan bazıları yatılı programlar da sunmaktadır.

İngilizce ve Fransızca Dil Kursları

Kanada’nın, İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 resmi dili vardır. Fransızca, sadece Fransız asıllı Kanadalıların yaşadığı Quebec bölgesinde konuşulur. Dil eğitimi, Özel dil okullarında, kolejlerde ve üniversitelerde verilmektedir.

Detaylı bilgi için Kanada dil okulları  sayfamızı ziyaret edebilir ve ayrıca bizlerden bilgi alabilirsiniz.

11 Şubat 2018
276 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN