Halifax dil okulları

Halifax dil okulları

Kanada Nova Scotia bölgesinin başkenti olan Halifax, ülkedeki en dost canlısı şehirlerden biridir. 400.000 kişilik müfusu 30.000’ini öğrenciler oluşturmaktadır.


Halifax dil okulları

Halifax Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Halifax, Kanada'nın eyâletlerinden biri olan Yeni İskoçya'nin başkentidir. 1996 yılında çevresindeki daha küçük kentlerle birleştirilerek Halifax Bölgesel Belediyesi (Halifax Regional Municipality ya da kısaca HRM) oluşturulmuş ve bu tarihten itibaren kent resmen bu ismi almıştır. Kent 2006 yılı itibariyle 372,679 nüfusa sahiptir ve bu haliyle Atlantik eyâletlerinin en büyük kenti olma ünvanını taşır.

Halifax'da yaşayan halka Haligonians denilir.

Kentte hava genelde Orta Kanada'dan daha yumuşaktır; sıcaklıklar iç kesimlerde -15 °C ile 35 °C arasında değişirken, denizelliğin de etkisiyle kıyılar daha yumuşak kışlara ve daha serin yazlara sahiptir. Halifax doğu Kanada'nın en önemli ekonomik merkezlerinden biridir. Büyük sayıda kamusal kurumları ve özel sektör firmaları Halifax yerleşim alanı içerisinde yoğunlaşmıştır.

Kamusal kurumların ve özel sektör firmalarının Halifax yerleşim alanı içerisinde yoğunlaşması, HRM'yi Doğu Kanada'nın ekonomik merkezi haline getirmiştir. Kentin eyâlet başkenti olması hükümet ve devlet kurumlarının, Ulusal Savunma Dairesi (Department of National Defense) ve Halifax Limanı'nın (Port of Halifax) yanında önemli işverenlerden ve kent ekonomisinin itici güçlerinden biri olmasını sağlamıştır.

Kentin iklimi büyük oranda kıyısında bulunduğu Atlantik Okyanusu'ndan etkilenmektedir. Kentte hava genelde Orta Kanada'dan daha yumuşaktır; sıcaklıklar (önemli istisnalar bulunmakla birlikte) iç kesimlerde -15°C ile 35°C arasında değişirken, denizelliğin de etikisiyle kıyılar daha yumuşak kışlara ve daha serin yazlara sahiptir.

Kentteki birçok üniversite, HRM'nin Doğu Kanada'nın üniversite merkezi olduğuna da işaret eder. Kentte Dalhousie Üniversitesi (Dalhousie University), Saint Mary's Üniversitesi (Saint Mary's University), Mount Saint Vincent Üniversitesi (Mount Saint Vincent University), King's Koleji Üniversitesi (University of King's College), Atlantik Teoloji Okulu (Atlantic School of Theology), NSCAD Üniversitesi (NSCAD University) ve Sainte-Anne Üniversitesi'nin (Université Sainte-Anne) Halifax yerleşkesi bulunmaktadır.

Şehirdeki yıl boyunca düzenlenen festivaller ve spor etkinliklerinden bazıları ise şunlardır: Tall Ships, Jazz Festival, Halifax Rainman Basketball and Mooseheads Hockey, Halifax Busker Festival, Halifax POP Explotion, Symphony Nova Scotia  ve daha pek çoğu...

Halifax Dilokulu Fiyatları

Halifax dil okulları fiyat listelerine aşağıdaki linklerden ayrıntılı olarak bakabilir veya iletişim bilgilerimizden yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Öğrencilerimiz okul, konaklama, yaşam giderleri, transferler ve hatta uçak bileti dâhil paket fiyatları da tercih edebilirler. İsteyen öğrencilerimiz seçimlerini iletişim formu doldurarak ta danışmanlarımızdan ayrıntılı fiyat veya indirimli dil okulu seçeneklerini talep edebilirler.

Kanada Halifax Okul Fiyatları (Fiyatlar Kanada Doları olarak belirtilmiştir)

 

 

Okul Adı

Haftalık Konaklama Haftalık Ders Saati

4 Hafta

8 Hafta

12 Hafta

16 Hafta

24 Hafta

36 Hafta

48 Hafta

Aile Yurt

KGIC

215

120

24

990

1980

2845

3795

5527

6445

7370

 

 

 

 

 

 

 

Kanada dil okulları fiyatları için tıklayınız

 

Kanada Halifax'ta görülmesi gereken yerler.

Pier 21 Kanada Göçmenlik Müzesi

Kanada ve ABD arasında gemilerin çalıştığı eski dönem bir iskelede bulunan bu müze, Kanada’nın ulusal müzeleri arasındadır. İçinde göçmenlerin hikayelerini anlatan 2.000 hikaye, 500 mektup, 700 bağışlanmış kitap, 300’den fazla arşiv görüntüleri ve daha fazlasının bulunduğu koleksiyonlar sergilenmektedir.

1850’lerden beri hizmet vermiş olan bu göçmenlik durağı, 1999’dan sonra müzeleştirilmiştir. Bu müze Halifax’da gezilecek yerler arasında baş sıralarda gelmektedir.

 • Adres:1055 Marginal Rd, Halifax, NS B3H 4P7, Kanada
 • Telefon:+1 902-425-7770
 • Saatler: 10.00 – 17.00
 • Ücretler: Yetişkin 8,65 $ / Çocuk 5 $

Atlantis Denizcilik Müzesi

Limana yakın bir yerde deniz kıyısında bulunan Atlantik Denizcilik Müzesi, sadece Halifax’ın değil Kanada’nın en eski ve en önemli müzelerinden biridir. Müzenin içinde 70’den fazla küçük tekne ile 30.000’in üzerinde tarihi koleksiyonlar sergilenmektedir. İçinde en ilgi çeken parça ise 1913 yılında yapılan buharlı bir araştırma gemisidir. Müze 1948 yılında gönüllü subaylar tarafından kurulmuştur ve günümüzde binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

 • Adres: 1675 Lower Water St, Halifax, NS B3J 1S3, Kanada
 • Telefon:+1 902-424-7490
 • Saatler: 09.30 – 17.00
 • Ücretler: Yetişkin 9,25 $ / Çocuk 5 $

Mc Nabs Adası

Mc Nabs adası Halifax’da bulunan 400 hektarlık büyüklüğü olan bir adadır. İnce kumları, parke taşı kıyı şeritleri, tuzlu bataklıkları, terk edilmiş askeri tahkimatı ve ormanlarıyla oldukça dikkat ve ziyaretçi çeken bir yerdir. Adaya feribotlar ile gelinebilmektedir. Genellikle kampçılar tarafından tercih edilen bu yerde eğer bir kamp yapmak isterseniz Doğal Kaynaklar Departmanından rezervasyon alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Mc Nabs Adası doğa severlerin Halifax’da mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir.

 • Adres: McNabs Island, Halifax, NS, Kanada

Citadel Tepesi Ulusal Tarihi Sit Alanı

Kanada’nın en çok ziyaret edilen ulusal tarih sitesi olan Citadel Tepesi, Halifax’ın en turistik mekânlarından biridir. İçinde bir fort kale bulunmaktadır. 1749’da yapılan bu kale, yıldız gibi görünen şekli ve heybetiyle harika görünmektedir. O zaman ki Fransız akınlarına karşı şehri korumak için yapılmıştır ve 4 farklı surdan oluşmaktadır. Yedi yıl savaşları da dahil İngiliz – Fransız sömürge savaşlarında çokça kullanılmış olan bu yer, tarihi bir simge olarak Halifax’da görülmesi gereken bir alandır.

 • Adres: 5425 Sackville St, Halifax, NS B3J 3Y3, Kanada
 • Telefon: +1 902-426-5080
 • Saatler: 09.00 – 17.00
 • Ücretler: Yetişkin 11,75 $ / Çocuk 8 $

Nova Scotia Sanat Galerisi

Şehir merkezinde yer alan Nova Scotia Sanat Galerisi, Atlantik eyaletinin en büyük sanat galerisi müzesidir. Bulunduğu bina 1865 yılında tasarlanmış müze ise 1908 yılında George Lang tarafından kurulmuştur. 1998 yılında ise yanında bulunan il binasının da dahil edilmesiyle iyice genişletilmiştir. İçinde birçok geçici sergi, kalıcı olarak kamusal alana ayrılmış heykeller, yeraltı sergi odaları ve çeşitli dönemlere ait koleksiyonlar sergilenmektedir. Sanata ve tarihe ilgili olan herkes tarafından haftanın her günü ziyaret edilebilir.

 • Adres: 1723 Hollis St, Halifax, NS B3J 1V9, Kanada
 • Telefon:+1 902-424-5280
 • Saatler: 10.00 – 17.00
 • Ücretler: Yetişkin 12 $ / Çocuk 5 $

Aziz Paul Kilisesi

Aziz Paul kilisesi Halifax’ın şehir merkezinde bulunan Protestan Anglikan bir kilisedir. 1749 yılında Fransa ile İngiltere arasında bu coğrafyada gerçekleşen Baba Le Loutre Savaşı sırasında yapılmıştır.  Bu özelliğiyle Kanada’nın en eski Protestan kilisesi ve Halifax’ın en tarihi yapısı olma unvanlarına sahiptir. Aziz Paul kilisesinin altında birde Kript yani mezarlık bulunmaktadır. Bu kilisede hizmet vermiş 20 kişi burada yatmaktadır. Kilise 1981 yılında Kanada tarafından ulusal tarihi site olarak listeye eklenmiştir.

 • Adres: 1749 Argyle St, Halifax, NS B3J 3K4, Kanada
 • Telefon:+1 902-429-2240
 • Saatler: 09.00 – 16.00

Old Town Saati

Halifax’da görülmesi gereken yerlerden biride Old Town Saati’dir. Citadel Saat Kulesi olarak da bilinen Old Town Saati, Halifax’ın en tanınmış simgesel yapılarından biridir. Pallaidan tarzında asimetrik sekizgen bir şekilde tasarlanmıştır. Tarihi site alanında bulunan bu saat kulesi, Kraliyet donanması ve İngiliz ordusu için 1803 yılında yapılmıştır. Yaklaşık 200 yıldır çalışmaktadır ve bakımını ise bekçileri yapmaktadır. Dişlileri ve sarkaçlarıyla birlikte sadece saatin büyüklüğü 13 metredir.

 • Adres: Brunswick St, Halifax, NS, Kanada

Halifax Bahçeleri

Halifax Bahçeleri 1867 yılında Victoria döneminde kurulmuş bir kamusal alanı oluşturmaktadır. Konum olarak Halifax Yarımadası’nın popüler alışveriş bölgesi olan Spring Garden Yolu yakınında bulunmaktadır. 1984 yılından beri Kanada ulusal tarihi siteleri listesinde bulunmaktadır. Toplam 16 dönümlük bir alanda en işlek iki caddenin arasındadır. İçerisinde heykeller, iki taş köprü, üç çeşme, üç gölet ve bir adet bina bulunmaktadır. Ayrıca yaz aylarında düğün ve balo fotoğrafları için uygun bir ortam sağladığından oldukça tercih edilmektedir. Halifax’da görülmesi gereken bir yer olan bu bahçeleri, sakin ve huzurlu bir zaman geçirmek için tercih edebilirsiniz.

 • Adres: 5665 Spring Garden Rd, Halifax, NS B3J 3S9, Kanada

MAKALE GALERİSİ


Etiketler: halifax

BU YAZIYI PAYLAŞ
Önceki Yazı

BENZER YAZILAR

Kanada da dil okuluna gidenler neler söylediler ?

Kanada'da dil eğitimi alanlar, kanada dil okulalrı yorumları, kanada'da dil eğitimi alanlar hakkında... Devamı

St Giles Vancouver Dil Okulu

St Giles Vancouver Dil Okulu, St Giles Vancouver Dil Okulu Ücretleri ve St Giles Vancouver Merkezi h... Devamı

EC Toronto Dil Okulu

Toronto'da ingilizce dil eğitimine katılarak Kanada'nın kalbine bir adım atmaya ne dersiniz ? Güçlü... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

ILSC Toronto Dil Okulu

ILSC Toronto Dil Okulu hakkında sorularınız varsa ...


Yurtdışı Eğitim Artık Hayal Değil

Yurtdışında eğitim almak isteyen yüzlerce öğrenci ...


Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizesi, kanada Vize İşlemleri , Kanada vize...


Kanada'nın en iyi üniversiteleri

Üniversiteler sıralamasında hep en üst sıralarda y...


Kanada'da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada'da nasıl eğitim alabiliriim ?, Kanada Vizes...


Kanada'da bir iş tecrübesi yaşamak ister misiniz ?

ABD'den sonra dünyada vatandaşlarına en yüksek yaş...


ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC International Language Academy of Canada


Popüler Yazılar

Kanada da dil okuluna gidenler neler söylediler ?

Kanada'da dil eğitimi alanlar, kanada dil okulalrı yorumları, kanada'da dil eğitimi alanlar hakkında bilgiler için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712...

Kanada'nın en iyi üniversiteleri

Üniversiteler sıralamasında hep en üst sıralarda yer alan Kanada üniversiteleri yabancı öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir....

Kanada'da eğitim ücretleri

Kanada'da üniversite, Kanada'da üniversite eğitimi, Kanada'da üniversite okumak, Kanada'da üniversite fiyatları, Kanada'da lisans, Kanada'da lisans eğ...

Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizesi, kanada Vize İşlemleri , Kanada vizesi ücreti, Kanada göçmenlik, kanada vizesi nasıl alınır, kanada öğrenci vizesi, kanada turist vizesi...

Kanada'da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada'da nasıl eğitim alabiliriim ?, Kanada Vizesi nasıl alınır ? , Kanada'da eğitim alırken çalışabilir miyim ? Kanada'da eğitim almayı planlıyorsan...

ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC International Language Academy of Canada

Concordia Üniversitesi

Kanada ve Montreal şehrinin önemli üniversitelerinden bir olan Concordia Üniversitesi Montreal'da Yurt içi ve yurt dışından binlerce öğrencisi olan ün...

Carleton Üniversitesi

Tarihi Rideau kanalı ve Rideau nehri arasına ormanlık bir alanda kurulu olan Carleton Üniversitesi kampüsü Kanada’nın ulusal hükümet binası olan Parli...

University of Toronto

University of Toronto , 2015 yılında, U.S. News & World Report[ tarafından dünyanın en iyi 14. üniversitesi olarak seçilmiştir. Aynı zamanda Times Hig...

Kanada dil okullarının fiyatları

Kanada dil okullarının Türk öğrencilere yönelik Kampanyalı fiyatları şu şekildedir. Kanada dil okulu 2017 ücretleri, konaklama fiyatları

Son Yorumlar

Türk'lere vize vermiyorlar ki. iki kere3 kanada vizesinden red aldım :(

kampanyaya katılmak istiyorum

Kanada da bu okullarin fiyatlarindan daha ucuz dilokulu bulmam icin desteginizi bekliyorum

Kanada'nın Fransızca konuşulan şehri olan Montreal güzel bir çevrede eğitim görme fırsatı, modern yapılarla kurulu bir alanda yaşama rahatlığı ve hem tarihi hem de kültürel açıdan zengin bir atmosferi...

ILAC Toronto dan herkese sevgiler selamlar daha iyisi elbet vardir ama ben cok memnunum 3.ay oldu. Pathway programi ile gelmedigime biraz pismanlik var hepsi bu. Eger uzi soluklu bir Canada macerasin...

Kabızlık çekiyorum yemekler o kadar da iyi degil vede kanada mutfaği bence hiz de Türklere gore degil.

Kanada 'ya girişte study permit ( açık pembe bir kağıt ) almayı Sak'ın unutmayın.

ILAC'a Edu Vizyon firması ile buldum aslında kafamda başka bir dil okulu vardı. Temmuz ayından bu yana Toronto'da yım. Buraya gelince doğru bir karar verdiğimi anladım size de kesinlikle bu öneririm. ...

Kanada mutfağı özellikle Amerikan mutfağına göre daha zengin ve kesinlikle daha sağlıklıdır. Aç kalmazsınız merak etmeyin

Facebook'ta Biz

Site Hakkında

Kanada Eğitim Rehberi , Kanada'da eğitim almak isteyenlere yönelik olarak hazırlanmış bir rehber olup, tamamen ücretsiz kanada eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Eğer siz de Kanada'da eğitim almak istiyorsanız bizlere web sitemiz üzerinden , iletişim numaralarımızdan yada ofislerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2013-2017 | Tüm Hakları Saklıdır. - Kanada Eğitim Rehberi