Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizesi, kanada Vize İşlemleri , Kanada vizesi ücreti, Kanada göçmenlik, kanada vizesi nasıl alınır, kanada öğrenci vizesi, kanada turist vizesi, kanada vizesi başvuru formu, kanada konsolosluğu bu konulara olabildiğince bu yazımda değinmeye çalışacağım.


Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizeleri Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey !

Google'da kanada vizesi hakkında arama yapıldığında karşınıza o kadar saçma sayfalar çıkıyor ki oturup bu konuda sağlıklı bir içerik yamaya karar verdim.

Kanada Vizeleri

Kanada Turist Vizesi

Kanada'da 6 aylık ve/veya 6 aya kadar eğitim almak için sadece Kanada turist vizesine ihtiyacınız vardır. Kanada'dan ayrılmadan ve bir Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna başvurmadan bu süre kesinlikle uzatılamaz veya eğitim gördüğünüz bir alandan diğerine geçilmez. 

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada'da 6 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyor veya kısa süreli eğitiminiz sonrasında bir başka alanda da eğitim almayı planlıyorsanız,Kanada öğrenci vizesi almanız gerekir. Kanada öğrenci vizesinin yukarıda açıklanan Turist vizesine göre vize işlemindeki tek farkı, Kanada'da eğitim aldığınız sürece vizenizi uzatabilme şansı olmasıdır.

Şimdi gelelim en önemli noktaya...

Yani Kanada vize evrakları kısmına. Hemen peşin peşin hatırlatmamı yapayım. Daha önce bir çok kez ingiltere, Amerika yada başka ülkelere gitmiş olabilir yada farklı ülkelere vize başvurusunda bulunmuş olabilirsiniz. Ama bu kanada vizesi başvurunuzu hafife almanıza sebebp olmasın. Çünkü Kanada vizesi evrakları için çok titiz ve çok çok dikkatli olmanız da fayda var. Bir kere tüm vize evraklarınızın ve belgelerinizin ingilizce yada fransızca olması gerekir yada mutlaka yeminli bir tercüme ofisinden tercüme ettirmeniz gereklidir.

Kanada Vizesi için Gerekli Belgeler

En az 6 ay geçerli pasaport : Pasaportunuz, Kanada'ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren eğitiminiz sona erene kadar geçerli olmalıdır.

Dört adet vesikalık fotoğraf : Fotoğrafınız yüksek kalitede ve sizin güncel halinizi yansıtmalıdır. Tavsiyem özelikle erkeklerin sakalsız bir şekilde resim çektirmeleridir.Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve.doğum tarihinizi yazmayı sakın unutmayın derim.

Doğru resim formatı aşağıdaki yeşil alt banda sahip resim gibi olmalıdır.

Kanada Vize Başvuru Formu : İnternette bu formu arayın inanın bulmanız mucizelere bağlıdır. Vize danışmanlığı yapan birçok firma sanki kendi dökümanları gibi bu formu nedense ziyaretçilere vermiyorlar. Başvuru formunu bu linkten indirebilirsiniz ( sağ tıklayın , farklı kaydet'i seçin sonra açın. Online olarak açılan bir form değildir. Biraz geç açılabilir sabırlı olun . Aşağıdaki gib bir formu görüntüsü olacaktır. Formu doldururken çok çok dikkali davranmanızda fayda var.)

 

Ek Aile Bilgi Formu: Kanada'ya gidecek olan ve 18 yaşından büyük herkesin doldurması gereken bir formdur.( form için tıklayınız )

Kanada Vize Ücreti : Kanada vize ücretini herhangi bir Garanti bankasından ilgili Kanada hesabına yapmanız gerekir. Unutmadan bazı işgüzar Banka çalışanları dekont üzerine sizin pasaport numaranızı yazabiliyorlar. Sakın bu şekilde bir işlem yaptırmayınız. Sadece Pasaportunuzda yazılı olduğu şekilde ismim ve soyisim yazılmasına dikkat ediniz. Eğer yanlışlıkla yada yada herhangi bir şekilde pasaport numarası vs yazılmışsa bunu düzelttiriniz ve dekontu alınız. Dekont vize dosyanıza konulacaktır. ( 2015 - Ekim itibariye 150 CAD )

Kanada niyet mektubu : Lütfen bu konuya iki anlamda dikkat edelim. Birincisi halen bazıları buna ' Kanada iyi niyet mektubu ' gibi tuhaf bir isim takmış durumda doğrusunu kullanalım. Yani ' Kanada niyet mektubu ' . Bunu tamamen sizin yazmanız gerekiyor. İnternetten tuhaf örnekler aramayın. Olay çok basit karmaşık hale sakın getirmeyin. Kanada vize başvurunuzu değerlendirecek kişiye kendinizi, bu ana kadar neler yaptığınız, Kanada'ya neden gitmek istediğinizi, Kanada'dan döndükten sonra neler yapacağınızı, Kanada'da alacağınız eğitimin size neler kazandıracağını, Kanada'da kaldığınız sürece eğitim, yaşam,barınma gibi ihtiyaçlarınızı kimin karşılayacağını, Aileniz, anne-baba,kardeş gibi diğer brieylerden kısa birer paragraf halinde bahsetmeyi, Bu güne kadar aldığınız eğitimler, sertfikalar, gittiğiniz yabancı ülkeler...vb detayları anlatmanız gerekecektir. Niyet mektubu bence Kanada vize evrakakları içinde en önemli evrakalrdandır. Kanada vize görevlisi bu mektupla size tanıyacak, vize onayını yada reddine büyük ölçüde bu evrakla karar verecektir.Dolayısı ile durumunuzu olduğu gibi objektif ve asla yalan yanlış bir şeyler yazmadan ifade ediniz. Niyet mektuplarında en çok yapılan hatalardan biri. '' Annem ve babam emekli ' Anneniz ve babanız nereden emekli, '' Annem babam çalışıyor ' Anneniz ve babanız nerede çalışıyor ? detaylı bilgi vermeniz gerekir.Üstü kapalı , yanlış anlaşılacak, yada hakkınızda tam bilgi vermeyecek cümlelerden kesinlikle kaçının.

Sabıka Kaydı : E-devlet üzerinden yada Savcılıklardan bu evrakı alabilirsiniz.

Diploma veya Öğrenci Belgesi : Mezun durumda iseniz geçici, çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış..öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurduğunuza dair bir.yazı almalısınız. Transkriptinizi de almayı unutmayınız. Bu belgeleri ingilizce veya fransızca almanızı tavsiye ederim.

Eğitim Sertifika ve Başarı Belgeleri : Daha önce Türkiye veya Yurtdışında dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair...devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları, başarı belgeleri vb bunları da almanız gerekemektedir.

(Evli iseniz) Aile Belgeleri :Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri

Mali Durumunuzu gösterir Belgeler

Tamamen kendi yada ailenizin ( sponsorunuzun) imkanları ile eğitim alacak düzeyde..maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz..olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Bankada ki paranın kaynağı oldukça önem arzeder. Borç, türk usulü emanet para vb kaynağı size yada ailenize ait olmayan hesap hareketlerine sahip olan hesaplar ' maddi yetersizlik ' olarak adlandırılır ve çok büyük ihtimalle Kanada Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Örnek : 6 aylık bir Kanada Dil Okulu planı için ortalama en az bankada 20-25.000 CAD kadar bir nakit para göstermeniz gerkmektedir. 

  • Banka da son 3 ay a ait hesap hareketi ve yeterli miktarda nakit para ( vize evrakalrınızı teslim etmeden en az 3-4 gün önce alınmalı , Bankanın antetli kağıdına o günün CAD kuru esasına göre düzenlenmeli, evrak bankada imza yetkisi olan bir personel tarafından ıslak imza edilmeli  ve personelin imza yetkisini gösteren bir imza sirküsü eklenmelidir.Son 3 aylık extre de bu evraklara eklenmeli.
  • Ailenizin ev ve arsa tapu fotokopileri varsa araç ruhsta fotokopileri
  • Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 3 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri 
  • Kredi kartı ekstreleri 
  • (Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3..aylık maaş bordroları, (SGK'lı ise) SGK işe giriş bildirgesi , Son 1 yılın SGK sigorta prim dökümü 
  • (Aileniz serbest çalışıyor yada kendi işlerini yapıyrlarsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı,İşyerinin imza sirküleri, Faaliyet raporu, ( bağ kur lular içinde aynı evrak )
  • (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri 
  • (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri 
  • Kanada’da eğitim alacağınız kuruluştan ne kadar süreyle kursa katılacağınız dar kabul mektubu ve okul faturası ( Edu Vizyon yurtdışı eğitim tarafından temin edilir )

Kanada VizesiKanada'da eğitim ve Kanada dil okulları hakkında danışmanlık almak isterseniz bizlere her daim 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.


BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Kanada Vizeleri

Kanada vizesi hakkında bilmeniz gerekenler. Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

ILSC Toronto Dil Okulu

ILSC Toronto Dil Okulu hakkında sorularınız varsa ...


Yurtdışı Eğitim Artık Hayal Değil

Yurtdışında eğitim almak isteyen yüzlerce öğrenci ...


Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizesi, kanada Vize İşlemleri , Kanada vize...


Kanada'nın en iyi üniversiteleri

Üniversiteler sıralamasında hep en üst sıralarda y...


Kanada'da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada'da nasıl eğitim alabiliriim ?, Kanada Vizes...


Kanada'da bir iş tecrübesi yaşamak ister misiniz ?

ABD'den sonra dünyada vatandaşlarına en yüksek yaş...


ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC International Language Academy of Canada


Popüler Yazılar

Kanada da dil okuluna gidenler neler söylediler ?

Kanada'da dil eğitimi alanlar, kanada dil okulalrı yorumları, kanada'da dil eğitimi alanlar hakkında bilgiler için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712...

Kanada'nın en iyi üniversiteleri

Üniversiteler sıralamasında hep en üst sıralarda yer alan Kanada üniversiteleri yabancı öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir....

Kanada'da eğitim ücretleri

Kanada'da üniversite, Kanada'da üniversite eğitimi, Kanada'da üniversite okumak, Kanada'da üniversite fiyatları, Kanada'da lisans, Kanada'da lisans eğ...

Kanada Vizesi , Başvuru ve Vize Evrakları

Kanada Vizesi, kanada Vize İşlemleri , Kanada vizesi ücreti, Kanada göçmenlik, kanada vizesi nasıl alınır, kanada öğrenci vizesi, kanada turist vizesi...

Kanada'da Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada'da nasıl eğitim alabiliriim ?, Kanada Vizesi nasıl alınır ? , Kanada'da eğitim alırken çalışabilir miyim ? Kanada'da eğitim almayı planlıyorsan...

ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC International Language Academy of Canada

Concordia Üniversitesi

Kanada ve Montreal şehrinin önemli üniversitelerinden bir olan Concordia Üniversitesi Montreal'da Yurt içi ve yurt dışından binlerce öğrencisi olan ün...

Carleton Üniversitesi

Tarihi Rideau kanalı ve Rideau nehri arasına ormanlık bir alanda kurulu olan Carleton Üniversitesi kampüsü Kanada’nın ulusal hükümet binası olan Parli...

University of Toronto

University of Toronto , 2015 yılında, U.S. News & World Report[ tarafından dünyanın en iyi 14. üniversitesi olarak seçilmiştir. Aynı zamanda Times Hig...

Kanada dil okullarının fiyatları

Kanada dil okullarının Türk öğrencilere yönelik Kampanyalı fiyatları şu şekildedir. Kanada dil okulu 2017 ücretleri, konaklama fiyatları

Son Yorumlar

Türk'lere vize vermiyorlar ki. iki kere3 kanada vizesinden red aldım :(

kampanyaya katılmak istiyorum

Kanada da bu okullarin fiyatlarindan daha ucuz dilokulu bulmam icin desteginizi bekliyorum

Kanada'nın Fransızca konuşulan şehri olan Montreal güzel bir çevrede eğitim görme fırsatı, modern yapılarla kurulu bir alanda yaşama rahatlığı ve hem tarihi hem de kültürel açıdan zengin bir atmosferi...

ILAC Toronto dan herkese sevgiler selamlar daha iyisi elbet vardir ama ben cok memnunum 3.ay oldu. Pathway programi ile gelmedigime biraz pismanlik var hepsi bu. Eger uzi soluklu bir Canada macerasin...

Kabızlık çekiyorum yemekler o kadar da iyi degil vede kanada mutfaği bence hiz de Türklere gore degil.

Kanada 'ya girişte study permit ( açık pembe bir kağıt ) almayı Sak'ın unutmayın.

ILAC'a Edu Vizyon firması ile buldum aslında kafamda başka bir dil okulu vardı. Temmuz ayından bu yana Toronto'da yım. Buraya gelince doğru bir karar verdiğimi anladım size de kesinlikle bu öneririm. ...

Kanada mutfağı özellikle Amerikan mutfağına göre daha zengin ve kesinlikle daha sağlıklıdır. Aç kalmazsınız merak etmeyin

Facebook'ta Biz

Site Hakkında

Kanada Eğitim Rehberi , Kanada'da eğitim almak isteyenlere yönelik olarak hazırlanmış bir rehber olup, tamamen ücretsiz kanada eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Eğer siz de Kanada'da eğitim almak istiyorsanız bizlere web sitemiz üzerinden , iletişim numaralarımızdan yada ofislerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2013-2017 | Tüm Hakları Saklıdır. - Kanada Eğitim Rehberi